Sukces KGW Helenów na dożynkach powiatu siedleckiego - Aktualności - Strona internetowa miejscowości Helenów

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Sukces KGW Helenów na dożynkach powiatu siedleckiego

Opublikowany przez w KGW Helenów ·
Tags: dożynkipowiatsiedleckiKGWHelenów
    W niedzielę 25 sierpnia 2019 Koło Gospodyń Wiejskich „Dwórki Heleny” z naszej miejscowości, uczestniczyło w Dożynkach Powiatowych Powiatu Siedleckiego, które w tym roku odbywały się w miejscowości Krzesk-Majątek, położonej w gminie Zbuczyn.
    Na uroczystościach dożynkowych wśród licznych atrakcji odbył się także konkurs na "Powiatowy Wieniec Dożynkowy". W tym roku członkowie Koła „Dwórki Heleny” przygotowali okazały wieniec w kształcie korony. Wieniec powstał w wyniku wspólnej pracy wielu mieszkańców, na którą składało się zbieranie zbóż, ziół i kwiatów, suszenie i przygotowywanie różnorodnych materiałów, a wreszcie wyplatanie wieńca. To czasochłonne i wymagające wielu wysiłków przedsięwzięcie trwało w sumie około czterech miesięcy.
    W zeszłym roku, a także na tegorocznych dożynkach, praca członków KGW „Dwórki Heleny” została doceniona. Piękny i różnorodny wieniec wyplatany wieloma technikami zyskał najwyższe noty od jurorów i zdobył pierwszą nagrodę. Mieszkańcy Helenowa są bardzo dumni i zadowoleni, że ich ciężka praca przyniosła efekty i udało się powtórzyć sukces z 2018 roku.


/fot. Starostwo Powiatowe/
Więcej zdjęć dostępnych jest na profilu Facebook naszej miejscowości:
Brak komentarzy


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego