Sukces KGW z Helenowa na IX Festiwalu Kuchni Regionalnej w Wiśniewie - Aktualności - Strona internetowa miejscowości Helenów

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Sukces KGW z Helenowa na IX Festiwalu Kuchni Regionalnej w Wiśniewie

Opublikowany przez w KGW Helenów ·
Tags: KGWHelenówFestiwalKuchniRegionalnej

    W niedzielny wieczór zapewne wiele osób zastanawiało się czy szczęście nowicjusza, czy też kunszt kulinarny zdecydował o tym, że panie zrzeszone w Kole Gospodyń Wiejskich z Helenowa zdobyły pierwsze miejsce na IX Festiwalu Kuchni Regionalnej "Z wiśniowym smakiem", który odbył się 19 lipca 2015 r. na skwerku przed budynkiem Urzędu Gminy Wiśniew. Główną atrakcją Festiwalu Kuchni Regionalnej był wybór najlepszej potrawy z wiśnią, którą miała wytypować komisja, w składzie: Urszula Dudziak - światowej sławy polska wokalistka jazzowa, Tomasz Słodownik - szef kuchni w restauracji MIÓD LAWENDA w Biardach i Bogdan Tłomiński - kapitan żeglugi wielkiej.
    
Po degustacji przyrządzonych dań, ocenie walorów smakowych i wizualnych oraz naradzie Komisja konkursowa nie miała wątpliwości, że: I miejsce otrzymuje „Comber sarni w sosie wiśniowym” przygotowany przez KGW w Helenowie, II miejsce - „Królewska zupa wiśniowa” przygotowana przez KGW „Twórcze Kobiety” w Tworkach, a III miejsce - „Udka z kurczaka z wiśniami po cygańsku” przygotowane przez Hannę Jastrzębską z Łupin. Komisja przyznała również dwa wyróżnienia: Zuzannie Montewka z Wiśniewa za „Rainbow Chery – tęczowe ciasteczka z wiśniami” oraz Barbarze Wróbel, również z Wiśniewa, za „Polędwiczki z wiśniami”.
    Z terenu naszej gminy, potrawy do konkursu zgłosiły także: KGW w Radomyśli, KGW Mościbrody – Borki-Kosiorki i KGW w Mroczkach oraz Patrycja Domaradzka ze Stoku Wiśniewskiego.
    Wszystkim nagrodzonym Paniom gratulujemy pomysłów i talentu kulinarnego. KGW z Helenowa w nagrodę za zajęcie I miejsca przygotuje
nalewkę na X Festiwal Kuchni Regionalnej „Z wiśniowym smakiem”, który odbędzie sie w 2016 roku. Gratulujemy wielkiego sukcesu i czekamy na kolejne.

Obszerne relacje z Festiwalu można znaleźć m.in. na:
- stronie internetowej Gminy Wiśniew
- stronie internetowej portalu Podlasie24.pl
- stronie internetowej TV Wsch\\'f3d

KGW Helenów wylosowało stoisko numer 6Stoisko KGW Helenów

KonkurencjaFestiwalowa scenaZasypywanie wiśni na przyszłoroczną nalewkęSpecjalne podziękowania należą się Paniom, które zaangażowały się w udział w imprezie, a były to:
Grażyna i Anna Borkowskie,
Grażyna Borkowska,
Krystyna Czyżewska,
Bogumiła Dorosz,
Mariola Gałach,
Bożena Gryczewska,
Agnieszka Jastrzębska,
Anna Olędzka,
Hanna Woźniak,
Jadwiga Żółkowska.
Pani Sołtys dziękuje również tym osobom, które wspierały incjatywę i służyły dobrą radą, efektem wspólnej pracy i zaangażowania jest poniższy dyplom.
Więcej zdjęć w galerii
Brak komentarzy


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego