Poświęcenie pól w Helenowie - Aktualności - Strona internetowa miejscowości Helenów

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Poświęcenie pól w Helenowie

Opublikowany przez w uroczystości religijne ·
Tags: poświęceniepól
    Miesiąc maj to czas wspólnej modlitwy kapłanów i ludzi w miejscu, w którym żyją i pracują na co dzień czyli czas poświęcenia pól. W Helenowie uroczystość ta przypadła w czwartek 10 maja 2018 roku. Chociaż czarne chmury kłębiące się na niebie nie zachęcały do udania się w procesji na koniec wsi, jednak przed czasem nabożeństwa niebo wypogodziło się zachęcając do wyjścia z domów i wspólnego pielgrzymowania.
    Uroczystej procesji do czterech ołtarzy i całemu obrzędowi poświęcenia pól przewodniczył wikariusz parafii Zbuczyn, ksiądz Krzysztof Niestieruk, który przybył do naszej miejscowości aby wspólnie z nami wielbić Pana Boga i prosić go o potrzebne dary dla rolników i wszystkich ludzi pracy, niezależnie od tego czy raczyli przybyć na uroczystość czy też woleli pozostać w domach.
    Po procesji, w kapliczce została odprawiona uroczysta eucharystia w intencji wszystkich mieszkańców Helenowa. W krótkiej homilii ksiądz Krzysztof podkreślił rolę pracy i wspólnej modlitwy w życiu człowieka jako świadectwa naszej wiary i źródła siły do przeżywania codzienności.
    Uroczystość poświęcenia pól zakończyła się udzieleniem przez księdza Krzysztofa pasterskiego błogosławieństwa, wszystkim zebranym na wspólnej modlitwie, mieszkańcom naszej miejscowości.


Brak komentarzy


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego