Nowy harmonogram PUK na 2013 rok i kwoty stawek w nowym systemie gospodarki odpadami - Aktualności - Strona internetowa miejscowości Helenów

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Nowy harmonogram PUK na 2013 rok i kwoty stawek w nowym systemie gospodarki odpadami

Opublikowany przez w ogłoszenia ·
Tags: śmieciPUK

    Dla Naszej wioski jest już dostępny harmonogram wywozu odpadów przez PUK na I półrocze 2013 roku. Warto pamiętać, że w 2013 r. wprowadzony zostaje nowy system  gospodarki odpadami komunalnymi, polegający na przejęciu odpowiedzialności przez gminę za odpady i ustaleniu stawek opłat dla mieszkańców za odbiór i zagospodarowanie odpadów. Do 30 czerwca 2013 r. mieszkańcy mogą zachować dotychczasową umowę na odbieranie odpadów komunalnych i nie wnosić opłaty do gminy. Należy jednak przekazać do urzędu gminy informację oraz kopię umowy z przedsiębiorcą odbierającym odpady komunalne we wskazanym przez urząd terminie. Gmina Wiśniew wprowadzi nowy system gospodarki odpadami komunalnymi 1 lipca 2013 r.


    "Stawka opłaty w naszej gminie będzie zależała od liczby mieszkańców i wynosić będzie 10 zł od osoby za odbieranie odpadów niesegregowanych. Opłata za odpady posegregowane będzie niższa – wynosić będzie 5 zł od osoby, opłaca się więc segregować odpady" (informacja pochodzi z "Gminnych Wieści" nr 39, s. 17).
    Więcej informacji o zmianach w gospodarce odpadami oraz nowych prawach i obowiązkach można znaleźć na stronie internetowej "Nasze śmieci" przygotowanej przez Ministerstwo Środowiska.
Brak komentarzy


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego