Dożynki Województwa Mazowieckiego w Sierpcu 2018 - Aktualności - Strona internetowa miejscowości Helenów

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Dożynki Województwa Mazowieckiego w Sierpcu 2018

Opublikowany przez w dożynki ·
Tags: dożynkidożynkiwojewódzkieSierpcKGWHelenów
    Podziękowania za plony, złożenie hołdu wszystkim pracującym na roli oraz ceremonie dożynkowe – tego nie mogło zabraknąć na Dożynkach Województwa Mazowieckiego, Diecezji Płockiej i Powiatu Sierpeckiego. Do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, w niedzielne popołudnie 16 września 2018 r. wybrały się również przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Helenowa, które z racji wygrania powiatowego konkursu wieńców dożynkowych w Wodyniach miały zaszczyt reprezentować powiat siedlecki na dożynkach wojewódzkich.
     Mazowieckie święto plonów od wielu lat jest jednym z najważniejszych i  największych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych w regionie. W programie  Dożynek Wojewódzkich znalazła się uroczysta msza święta polowa, przemarsz z wieńcami  dożynkowymi, pokazy i warsztaty przybliżające ludową obrzędowość   mazowieckiej wsi, a także koncerty zespołów ludowych i gwiazd polskiej  sceny muzycznej.
    Niezmiernie miło jest nam poinformować, że komisja konkursowa za najpiękniejszy wieniec dożynek wojewódzkich - w którym udział wzięło 85 wieńców z parafii i gmin województwa mazowieckiego - uznała wieniec powiatu siedleckiego wykonany przez KGW Helenów. Paniom bardzo serdecznie gratulujemy.Panie przygotowały również przyśpiewkę na dożynki ujawniając swoje wokalne talenty.


Więcej zdjęć z dożynek wojewódzkich można znaleźć na stronie internetowej Tygodnika Płockiego:

Brak komentarzy


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego