Dożynki Gminy Wiśniew 2014 w Wólce Wiśniewskiej - Aktualności - Strona internetowa miejscowości Helenów

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Dożynki Gminy Wiśniew 2014 w Wólce Wiśniewskiej

Opublikowany przez w dożynki ·
Tags: dożynkigminaWiśniew

     W dniu 21 września 2014 r. w Wólce Wiśniewskiej odbyły się Dożynki Gminy Wiśniew. Uroczystość dożynek gminnych została połączona ze Świętem Chleba, które jest obchodzone od kilku lat w Wólce Wiśniewskiej. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się dziękczynną Mszą Świętą odprawioną przez ks. Henryka Krupę proboszcza parafii Wiśniew, a zakończyły się koncertem zespołu Power Play oraz pokazem sztucznych ogni.
    W trakcie
niedzielnych uroczystości można było obejrzeć ciekawy program estradowy, w którym udział wzięli również mieszkańcy Helenowa - Jakub i Karolina Jastrzębscy. Ozdobą dożynek były jak zawsze wieńce dożynkowe przygotowane przez poszczególne sołectwa oraz zespoły oświatowe. Niestety z nieznanych mi przyczyn Helenów nie wystawił na uroczystościach gminnych przygotowanego przez mieszkańców wioski na dożynki parafialne, wieńca. W konkursie wieńców dożynkowych wygrał ten przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Gostchorzy chociaż inne wieńce wymagały włożenia równie wiele pracy.

    Poniżej krótka fotorelacja z uroczystości dożynkowych oraz linki do fotogalerii na stronie internetowej gminy Wiśniew oraz miejscowości W\\'f3lka Wiśniewska.Brak komentarzy


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego