Sukces KGW w Helenowie na Dożynkach Gminy Wiśniew - Aktualności - Strona internetowa miejscowości Helenów

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Sukces KGW w Helenowie na Dożynkach Gminy Wiśniew

Opublikowany przez w KGW Helenów ·
Tags: dożynkiKGWHelenów
  W niedzielę 18 września 2016 roku gmina Wiśniew świętowała Dożynki. W ramach obchodów rozstrzygnięto kilka konkursów, m.in. na najładniejszy ogródek domowy w gminie Wiśniew oraz na najpięknijeszy wieniec dożynkowy.
  Uroczyste obchody rozpoczęto od Mszy Świętej odprawionej w kościele parafialnym w Radomyśli, z którego wyruszył barwny korowód, prowadzony przez Zespół Wokalny "Radość", śpiewający pieśń "Plon niesiemy plon". Orszak przeszedł na boisko przy Zespole Oświatowym w Radomyśli. W części oficjalnej dożynek wójt gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk odebrał od starostów - Katarzyny Radomyskiej z Zabłocia i sołtysa Radomyśli Krzysztofa Jastrzębskiego - tradycyjny bochen chleba, wypieczony z tegorocznych zbóż, który wspólnie podzielili między uczestników uroczystości.
  Po oficjalnej części przyszedł czas na zabawy i występy artystyczne, a powołana komisja złożona z samorządowców przybyłych z zaprzyjaźnionych słowackich gmin, rozpoczęła prace mające wyłonić najładniejszy wieniec dożynkowy przygotowany przez koła gospodyń wiejskich i mieszkańców wiosek z naszej gminy. Miło jest nam poinformować, że tegoroczny konkurs wieńców dożynkowych wygrało Koło Gospodyń Wiejskich z Helenowa, drugie miejsce zajęła wspólna propozycja KGW Mościbrody Kolonia i Borki-Kosiorki, a trzecie - KGW Mroczki.  Na wyróżnienia zasłużyły wieńce, które przygotowali mieszkańcy miejscowości: Radomyśl, Nowe Okniny, Daćbogi i Pluty, Januszówka, Stare Okniny, Śmiary, Wiśniew, Zabłocie i Łupiny. Dyplom za zajęcie pierwszego miejsca i talon na 500 złotych odebrały przedstawicielki KGW w Helenowie, Panie Dorota Jastrzębska, Dorota Gryczewska, Monika Urban i Krystyna Czyżewska. Gratulujemy.  Poniższy link prowadzi do fotorelacji z Dożynek i ceremoni wręczania nagrody dla KGW w Helenowie.Brak komentarzy


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego