II Gminny Dzień Kobiet w Helenowie - Aktualności - Strona internetowa miejscowości Helenów

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

II Gminny Dzień Kobiet w Helenowie

Opublikowany przez w wydarzenia ·
    W niedzielne popołudnie 18 marca 2018 r., w świetlicy w Helenowie zgromadziło się znaczne grono osób chcących wspólnie uczcić niedawny Dzień Kobiet. Przybyłe na tą uroczystość Panie skorzystały z zaproszenia Sołectwa Helenów, KGW z Helenowa oraz Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej „Radość z Radomyśli”.
 
    Organizatorzy przygotowali w ramach imprezy, którą nazwano „II Gminny Dzień Kobiet w dobrym humorze” bogaty program artystyczny oraz drobny upominek rzeczowy, o którym za chwilę.
 
    Spotkanie rozpoczęło się od przywitania zebranych w świetlicy gości - Pań oraz Panów przez organizatorów, w imieniu których głos zabrały Panie, Sołtys wsi Helenów Dorota Jastrzębska oraz Prezes Stowarzyszenia „Radość” Aneta Karczmarska. W kolejnym punkcie imprezy, jak głosi jej dewiza, przyszedł czas na porcję humoru, a wzmiankowane wcześniej Panie odtworzyły skecz o kobietach i relacjach damsko-męskich oraz znaczeniu łez w życiu każdej damy.
 
    Po rozweselającym wstępie przyszedł czas na życzenia i miłe słowa pod adresem wszystkich Pań wygłoszone przez włodarza naszej gminy, Pana Krzysztofa Kryszczuka. Następnie Pan Wójt w imieniu organizatorów obdarował wszystkie zgromadzone Panie prezencikami, którymi w tym roku były flakoniki z perfumami, przybyłymi - jak głosił wymalowany na nich napis - prosto z Paryża, ozdobione artystyczną dedykacją.
 
    W tym czasie na scenie do występu szykował się Zespół Wokalny „Radość” z Radomyśli, który na to szczególne popołudnie przygotował wiązankę pieśni o kobietach i ich roli w życiu. Zespół, co warto podkreślić, w przeważającej liczbie złożony jest z kobiet, to dzięki m.in. ich głosom i pracy uzyskał renomę w świecie i dobre recenzje. Tym bardziej się cieszymy, że po raz kolejny mieliśmy okazję usłyszeć ich piękne głosy w naszej świetlicy.
 
    Po Zespole „Radość” na scenę wkroczył gwiazdor disco-polo „Sławomir wraz ze swoim tanecznym duetem”. Artysta podobno odmówił kilku intratnych zleceń, aby móc pojawić się w naszej świetlicy. Występ, przebranych za gwiazdora i jego duet, panów z naszej miejscowości i okolic, wzbudził żywiołową reakcję i aplauz publiczności, która domagała się od muzyków bisowania.
 
    Jak się okazało nie był to koniec muzycznych niespodzianek tego wieczoru, gdyż po luźnej muzyce disco-polo przyszedł czas na nieco poważniejsze takty, a na scenę wkroczyła „Kapela Zbucka i Przyjaciele”. Grupa wokalna, której menedżerem jest Pan Tomasz Radomyski zaprezentowała zebranym w naszej świetlicy Paniom recital pieśni romantycznych przeplatanych szlagierami muzyki cygańskiej i twórczością Leonarda Cohena. Publiczność doceniła niezwykle ekspresyjne wykonania znanych i lubianych przebojów w wykonaniu Pań z Kapeli Zbuckiej nagradzając je gromkimi brawami i włączając się w muzyczną narrację pomimo chłodu, który w międzyczasie zapanował w świetlicy.
 
    Po części muzycznej przyszła pora na poczęstunek przygotowany przez Panie z KGW w Helenowie dając okazję do skosztowania specjałów przygotowanych na tą okazję oraz czas na rozmowy w mniejszym gronie.
 
    Mamy nadzieję, że spełnią się wszystkie wypowiedziane, w naszej świetlicy pod adresem Pań serdeczne życzenia, a Kobiety chociaż „nie wyrzekną” się łez to będą je ronić tylko w chwilach szczęścia i radosnych wzruszeń.
    Impreza zrealizowana została w ramach zadania publicznego z zakresu: Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, pn.: „Cudze chwalicie swego nie znacie – wzbogacenie życia kulturalnego mieszkańców gminy Wiśniew", dofinansowanego ze środków Urzędu Gminy w Wiśniewie.
    Pani Sołtys za pośrednictwem naszej strony chciała bardzo gorąco podziękować wszystkim osobom czynnie zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości, a "w szczególności 100% mężczyznom bo tylko tacy mają odwagę na dobrą zabawę".

Kliknięcie w poniższe zdjęcie pozwoli zapoznać się z małą fotorelacją z tego wydarzenia. Miłego oglądania.Brak komentarzy


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego