Relacja z Festynu Rodzinnego w Helenowie - Aktualności - Strona internetowa miejscowości Helenów

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Relacja z Festynu Rodzinnego w Helenowie

Opublikowany przez w wydarzenia ·
Tags: festyn

     W niedzielne popołudnie, 7 czerwca 2015 roku Helenów był świadkiem dawno nie widzianego festiwalu radości, śmiechu i zabawy. Tuż przed godziną 15.00 osoby znajdujące się już przed świetlicą wiejską w Helenowie mogły być świadkami barwnego korowodu mieszkańców naszej miejscowości, którzy tłumnie udawali się na I Festyn Rodzinny zorganizowany pod hasłem "Mamo, Tato to już lato!". Na festyn przybyło również bardzo wiele osób z terenu gminy Wiśniew, zaproszonych zarówno przez organizatorów jak i naszych mieszkańców.
    Festyn zorganizowany został przez powstałe na początku 2015 roku, Koło Gospodyń Wiejskich w Helenowie, które tym samym wywiązało się ze swej obietnicy danej na spotkaniu założycielskim, mieszkańcom Helenowa.    F
estyn rozpoczął się od powitania zgromadzonych gości i mieszkańców Helenowa przez Przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich i Sołtysa naszej wsi, P. Dorotę Jastrzębską. Realizację programu artystycznego festynu, na pięknie udekorowanej scenie, rozpoczęły dzieci z Helenowa, które wspólnie wykonały utwór Majki Jeżowskiej "Na raz na dwa". Niestety zbyt wąska scena nie pozwoliła 11 dzieciom na rozbudowaną choreografię. Następnie dzieci deklamowały wierszyki o tacie i mamie, a Jakub Jastrzębski wykonał indywidualnie piosenkę "Cudownych Rodziców Mam". W śród zgromadzonej publiczności na wielu twarzach widać było wzruszenie i radość.


    
W międzyczasie dzieci rozniosły w wielkim, wiklinowym koszu, wszystkim przybyłym na nasz festyn osobom, słodki upominek.    Kolejnym punktem programu był występ, mieszkańca naszej wioski, Marcina Ługowskiego, który zaprezentował zgromadzonej publiczności minikoncert akordeonowy. Jak się później okazało nie był to jedyny akordeonista, który miał okazję pokazać swoje umiejętności tego popołudnia.
 W tym czasie, obok świetlicy, na boisku rozpoczął się już mecz piłki nożnej rozgrywany pomiędzy reprezentacjami sołectwa Wiśniew Kolonia oraz Helenowa. Tym samym publiczność podzieliła się na obserwujących występy sceniczne młodych artystów oraz zmagania trochę starszych piłkarzy.


     Wrzawa dobiegająca z boiska zlewała się z oklasami nagradzającymi m.in. gościa ze Słowacji Pana Martina, który dał popis gry na akordeonie połączony ze śpiewem słowackich i polskich pieśni.
    Po koncercie akordeonowym przyszedł czas na występy gościnne scholi "Serca-Sercu" z Wiśniewa, która pod kierunkiem P. Małgorzaty Dymeckiej, żywiołowo zaprezentowała zgromadzonej publiczności pieśni włoskie i polskie. Po zakończeniu występu scholi swoje umiejętności zaprezentował kolejny, młody akordeonista Konrad Skolimowski z pochodzący z miejsowości Borki-Paduchy.


    Następnie rozpoczęła się trochę bardziej poważna część Festynu poprowadzona przez członków Siedleckiego Towarzystwa Miłośników Astronomii (STMA), Sławomira Miernickiego i Pawła Woźniaka. Członkowie STMA przedstawili krótką prelekcję o celach działalności Towarzystwa, omówili historię powstania i działalności stacji bolidowej w Helenowie oraz zaprezentowali sposoby bezpiecznego oglądania - widniejącego na plakacie reklamującym nasz festyn - słońca. Po prelekcji osoby zainteresowane miały okazję osobiście obserwować na przywiezionych przez STMA teleskopach, słońce i jego aktywność (protuberancje słoneczne). Cieszy fakt, że spora gromadka dzieci skorzystała z tej okazji i po raz pierwszy w życiu mogła spoglądać w niebo przez profesjonalny teleskop.
    
W międzyczasie zakończył sie mecz piłki nożnej, w którym nasza reprezentacja uległa niestety gościom 4:6. Przeprowadzono także dla dzieci mini konkursy i zabawy, a w świetlicy przed sceną zaprezentował się zespół "Radość" z Radomyśli, który pod batutą P. Anety Karczmarskiej zaśpiewał wiązankę pieśni i piosenek nagrodzonych gromkimi brawami.


    Występ zespołu wokalnego z Radomyśli zakończył oficjalną część I Festynu Rodzinnego w Helenowie, jednak rozmowom, śmiechom i zabawie jeszcze długo nie było końca. Organizatorzy cieszą się, że Festyn Rodzinny wzniecił gorącą rodzinną atmosferę oraz wzbudził wśród uczestników chęć do wspólnej i niezapomnianej zabawy, dzięki której zapracowani rodzice mogli dzielić się radością ze swoimi dziećmi oraz odkryć, iż w głębi serca są jeszcze jak ich małe pociechy, które potrzebują ciepła i miłości.


    
KGW w Helenowie słowa wdzięczności i podziękowania kieruje ku wszystkim zebranym gościom, piłkarzom, solistom oraz scholi i zespołowi z Radomyśli, za włożony trud i wysiłek we współtworzeniu rodzinnej atmosfery na naszym festynie.

    Organizatorzy pragną podziękować sponsorom za okazaną pomoc. Do firm, które wsparły przedsięwzięcie należą:
"ABIS Adam Borkowski" z Helenowa,
"ELMET Elżbieta Jastrzębska" z Helenowa,
Firma Usługowo-Spawalnicza "KRYS-SPAW" Krystian Gryczewski z Helenowa,
"Nasz Drób Sp. z o.o." z Ujrzanowa.


    Pani Sołtys Dorota Jastrzębska składa również wielkie
podziękowania paniom z Koła Gospodyń za zaangażowanie w przygotowanie sali, posprzątanie budynku sklepu, wymycie naczyń będących na wyposażeniu świetlicy oraz przygotowanie ciast na uroczystość. Słowa podziękowania należą się także Panom m.in. za posprzątanie i wykoszenie terenu wokół świetlicy gdyż bez zaangażowania wielu osób festyn nie mógłby się udać i mieć tak godnej oprawy.

Brak komentarzy


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego