11/2018 - Aktualności - Strona internetowa miejscowości Helenów

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Relacja z Wieczornicy Patriotycznej w Helenowie

Opublikowany przez w wydarzenia ·
Tags: wieczornicauroczystośćKGW
    Mieszkańcy sołectwa Helenów oraz Zespół Wokalny "RADOŚĆ” przygotowali Wieczornicę Patriotyczną  upamiętniającą setną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
 
    Wieczornica odbyła się w sobotę 10  listopada w świetlicy wiejskiej w Helenowie,  udział w niej wzięli mieszkańcy miejscowości, prezes Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego  „RAZEM” Małgorzata Dymecka, nauczyciel historii w Zespole Oświatowym w Wiśniewie Anna Kryszczuk, kierownik referatu oświaty, kultury, zdrowia i sportu w Urzędzie Gminy Wiśniew Bożena Wyrębek.
 
    Wieczorne spotkanie rozpoczęła Karolina Jastrzębska piosenką „O mojej Ojczyźnie”, sołtys miejscowości Helenów Dorota Jastrzębska przywitała zebranych a następnie przyszedł czas na prezentacje artystyczne, recytacje i śpiewanie pieśni patriotycznych przez zespół wokalny „Radość”, do których przyłączyli się wszyscy uczestnicy wieczornicy. Część poetycką rozpoczęło deklamowanie, specjalnie napisanego na tą okazję wiersza przez autorkę P. Bogusławę Jastrzębską-Dorosz. W dalszej części czytano teksty historyczne, recytowano poezję patriotyczną, wspominano trudne momenty w dziejach ojczyzny, aby podkreślić wartość Niepodległości, którą udało się odzyskać dopiero po 123 latach walk i zaborów. 
    Wieczornica w Helenowie była żywą lekcją historii i patriotyzmu, integrującą mieszkańców i łączącą pokolenia w naszej małej Ojczyźnie.
/UG Wiśniew/Nabożeństwo wypominkowe

Opublikowany przez w uroczystości religijne ·
Tags: wypominki
Informacja o terminie nabożeństwa wypominkowego w Helenowie.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego