Wyróżnienie dla KGW w Helenowie na dożynkach gminnych - Aktualności - Strona internetowa miejscowości Helenów

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Wyróżnienie dla KGW w Helenowie na dożynkach gminnych

Opublikowany przez w KGW Helenów ·
Tags: wyróżnienieKGWHelenów

    Podczas Dożynek Gminnych, 20 września 2015 r., które w tym roku odbyły się w Śmiarach miało miejsce rozstrzygnięcie Konkursu Wieńców Dożynkowych, które oceniano w dwóch kategoriach: przygotowane przez zespoły oświatowe oraz Koła Gospodyń Wiejskich i osoby indywidualne.
    
Celem konkursu było pokazanie pięknych symboli zakończenia żniw, promowanie lokalnego rękodzieła ludowego, dziedzictwa kulturowego i tradycji ludowych. Panie przygotowały przepiękne wieńce z naturalnych materiałów roślinnych, które przybrały formy tradycyjnych wieńców płaskich, koron a nawet pokusiły się o wykonanie obrazów ze zboża. Co roku panie z KGW zaskakują pomysłowością, dokładnością i kolorystyką przygotowanych wieńców. Widać, że konkurs stanowi prawdziwą rywalizację i jest wyzwaniem dla każdego koła.
    W tym roku jury pod przewodnictwem P. Beaty Izdebskiej najwyżej oceniło pracę Pań z KGW Daćbogi-Pluty, które przygotowały koronę z kłosów zboża zwięczoną krzyżem oraz umieszczając w jej wnętrzu monstrancję wykonaną ze słomy. Publiczność zgromadzona na placu dożynkowym, której nie przeszkadzał drobny deszcz padający tego dnia, miała trochę inne zdanie na temat kolejności miejsc na podium ale nie wnikając w kryteria wyboru najładniejszego wieńca można powiedzieć, że każdy z nich ładnie się prezentował i kosztował przygotowujące je osoby mnóstwo pracy.
    Miło jest nam poinformować, że wieniec przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Helenowie, które reprezentowały na Dożynkach Panie: Dorota Jastrzębska, Bożena Gryczewska i Anna Olędzka, zdobył I Wyróżnienie na Dożynkach Gminnych w Śmiarach. Serdecznie Gratulujemy.

Banner dożynkow

Scena dożynkowa

Publiczność

KGW Helenów z dyplomem

Wieniec KGW Helenów

KGW Helenów przy wieńcu

Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii
Brak komentarzy


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego