Poświęcenie pól w Helenowie - Aktualności - Strona internetowa miejscowości Helenów

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Poświęcenie pól w Helenowie

Opublikowany przez w uroczystości religijne ·
    Punktualnie o godzinie 19 rozpoczęło się w Helenowie doroczne nabożeństwo poświęcenia pól. Mieszkańcy Helenowa pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Stanisława Chodźko rozpoczęli procesję do czterech ołtarzy połączoną z poświęceniem okolicznych pól i zbóż, które nasi rolnicy sieli jesienią ubiegłego roku i na wiosnę bieżącego. W trakcie procesji poświęcono również nowy krzyż, który odniedawna stoi na jednym z podwórek w naszej miejscowości.
    Po zakończeniu procesji Ksiądz Proboszcz odprawił w świetlicy uroczystą Mszę Świętą w intencjach zanoszonych do Pana Boga przez wszystkich mieszkańców Helenowa oraz pomyślności plonów. Licznie zgromadzeni - dorośli, młodzież i dzieci - mieli okazję wysłuchać pięknego kazania o miłości i miłosierdziu, które przynoszą największe owoce gdy są realizowane w swojej, własnej parafii. Na poparcie wygłoszonej tezy Ksiądz Proboszcz przytoczył argument, że to prawda iż Pan Bóg i Ewangelia jest wszędzie taka sama ale jakby się czuła żona gdyby mąż poszedł na niedzielny obiad do sąsiadki, do innej rodziny bo przecież, i tu i tu będzie taka sama pomidorówka. Niby to samo ale jednak wartość rodziny, również tej parafialnej dzięki temu, że chcemy w niej przebywać oraz uczestniczyć w jej życiu i obrzędach, jest dużo większa i daje trwalsze korzyści wszystkim jej członkom.
    Na zakończenie Eucharystii Ksiądz Proboszcz pobłogosławił wszystkie zebrane osoby i zachęcił do aktywnego włączenia się w życie zbuczyńskiej parafii, która już wkrótce będzie świętowała parafialny odpust poprzedzony 40-godzinnym nabożeństwem i adoracją Najświętszego Sakramentu.


Brak komentarzy


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego