Dożynki gminne w Radomyśli - Aktualności - Strona internetowa miejscowości Helenów

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Dożynki gminne w Radomyśli

Opublikowany przez w dożynki ·
Tags: dożynkiRadomyślgminaWiśniew
    W niedzielę 15 września rolnicy z gminy Wiśniew obchodzili święto plonów. Dożynki w naszej gminie odbywają się w trzecią niedzielę września, co rok w innej parafii. Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w kościele parafialnym w Radomyśli odprawioną przez proboszcza parafii ks. Andrzeja Szymoniuka, celebrowaną w intencji rolników. Po Mszy świętej korowód dożynkowy, prowadzony przez starostów dożynkowych – Annę Oksejuk i Henryka Chromińskiego z Radomyśli oraz Zespoły: „Radość” z Radomyśli i Zespół Ludowy „Wiśniewiacy” im. Zbigniewa Myrchy z Wiśniewa, przemaszerował na plac Szkoły Podstawowej w Radomyśli, gdzie odbyła się cześć oficjalna i artystyczna. Ceremoniał dożynkowy rozpoczął się wprowadzeniem wieńców dożynkowych na plac, a następnie odbyło się  przekazanie przez starostów dożynek Chleba Dożynkowego wójtowi gminy, P. Krzysztofowi Kryszczukowi, który następnie poprosił starostów o podzielenie się nim ze wszystkimi uczestnikami dożynek.
    Podczas dożynek rozstrzygnięto także konkurs na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”. Komisja w składzie: Beata Izdebska – przewodnicząca, Bożena Wyrębek – sekretarz oraz członkowie Małgorzata Dymecka, Martin Kollár, Igor Birčák, Jaroslav Golodžej i Antonina Golodžejova (starostowie zaprzyjaźnionych samorządów ze Słowacji) po obejrzeniu dziesięciu prac przyznała wyróżnienia i wyłoniła zwycięzców, według następującego porządku:

  • I miejsce  –  Sołectwo Helenów,
  • II miejsce –  KGW Borki-Kosiorki-Mościbrody,
  • III miejsce – KGW Radomyśl.

    Wyróżnienie otrzymały wieńce przygotowane przez sołectwa: Wiśniew, Łupiny, Daćbogi - Pluty, Januszówka, Śmiary, Zabłocie oraz Stare Okniny. Autorzy wszystkich prac otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Komisja ze smutkiem zauważyła, że niektóre prace już kiedyś oglądała, a przecież świętujemy tegoroczne zbiory i plony, i z nich właśnie powinny być wykonane prace konkursowe.
Na szerszą relację zapraszamy do strony internetowej gminy Wiśniew:Brak komentarzy


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego