Festyn rodzinny w Helenowie - Aktualności - Strona internetowa miejscowości Helenów

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Festyn rodzinny w Helenowie

Opublikowany przez w impreza ·
Tags: festynimpreza
    W piękną, słoneczną, majową niedzielę, tuż po Dniu Dziecka, w naszej miejscowości zapanowała radosna atmosfera zabawy. Tego właśnie dnia odbył się kolejny już Festyn Rodzinny zorganizowany aby świętować we wspólnym gronie Dzień Matki, Dzień Dziecka i "pożegnać" się ze świetlicą, która ma być wkrótce remontowana.

    Na gości czekało mnóstwo atrakcji i przygotowanych upominków. Spotkanie rozpoczęło się od występów artystycznych i kabaretowych. Otóż panie z zespołu "Helenki" zaśpiewały przygotowane z wielkim trudem i mozołem piosenki na znane i popularne nuty. Następnie wystąpiły z programem kabaretowym wzorowanym na popularnym programie telewizyjnym pn. "Familiada". Śmiech i oklaski często rozbrzmiewały wtedy w świetlicy. W kolejnym punkcie programu przyszedł czas na występy młodych artystek, które recytowały wiersze i śpiewały piosenki o Mamach. Po występie artystów przyszedł czas zapoznania się z pracami graficznymi zgłoszonymi w konkursie na logo dla naszego Koła Gospodyń Wiejskich oraz wskazania tej najlepszej zdaniem wybranej osoby. Mieszkańcy głosowali na jedną z dziesięciu zgłoszonych prac wpisując numer pracy na przygotowanych kartkach i wrzucając swój głos do przygotowanej w tym celu urny.


    Po trudach wyborów i głosowania przyszedł czas na poczęstunek przy grillu, na którym w międzyczasie występów piekły się już kurczaki i kiełbaski. Na stołach nie zabrakło także wytworzonych domowymi sposobami słodkości.
Wszyscy, którzy się posilili mogli wziąć udział w konkursach i zabawach sprawnościowych, m.in. dzieci biegały z woreczkami, grały w hokeja, dorośli zaś im kibicowali ale nie pozostali biernymi widzami gdyż także siłowali się na rękę, śpiewali piosenki, a nawet tańczyli.
    W miłej atmosferze czas festynu szybko minął. Z tej imprezy pozostanie wiele fotografii, dzięki czemu wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników naszego festynu.
Brak komentarzy


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego